ÖVRIGT / Diverse / Vas 3456394
*
nr 345 6394
Vas
Argenta, (nagg),H.15
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 20:26:56
1
400 kr
30/1 16:45:13
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg nagg silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
4247 Fåtöljer
ett par, Sam Larsson, "Metro", DUX, 1970-tal, böjt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:19
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
4226 Oljemålning
Vasström. Signerad, daterad 43, "Junno". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:52
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:16
-
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:40
*
Vas
nr 345 6394
Vas
Argenta, (nagg),H.15
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 20:26:56 | 1 | 400 kr |
30/1 16:45:13 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg nagg silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
4247 Fåtöljer
ett par, Sam Larsson, "Metro", DUX, 1970-tal, böjt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:19 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
4226 Oljemålning
Vasström. Signerad, daterad 43, "Junno". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:52 -
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:16 -
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:40